Консолідація чи розбрат: як українські політики ставляться до команди Зеленського під час війни No ratings yet.

Публічна позиція для наших політиків – річ дуже мінлива, а відкритий напад росії змінив правила гри, коли можна очікувати несподіваних речей. Та як змінилась риторика найбільш популярних та палких опонентів діючої влади?

 Український політикум завжди був пістрявий та активний, а за останні роки став навіть «перегрітий» через кардинально протилежні погляди на майбутнє країни. Звісно, теперішній загарбник витрачав немало ресурсів для дестабілізації ситуації. Проте зараз можна сміливо констатувати, що політичні дискусії дещо змінили свій характер. І причина цьому не тільки війна, а й 93% підтримки Зеленського народом, як повідомляє група «Рейтинг».

Петро Порошенко

Краще всього це демонструє найбільший опонент діючого Президента Зеленського Петро Порошенко, що на другий день війни дав інтерв’ю НВ, де чітко артикулював підтримку владі, розповів про «чистий лист стосунків» та об’єднання проти спільного ворога – путіна.

Через декілька тижнів на сторінці в Twitter він додав:

Порошенко відзначив, що за місяць після зустрічі вони з Зеленським дотримуються своїх домовленостей, розповів він НВ.

Юлія Тимошенко

Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко передавала дуже схожі меседжі. Звісно, її електорат вимагає підвищеної уваги до гуманітарних питань, зокрема пані Юлія закликала забезпечити грошові виплати для постраждалих сімей, як повідомляє Interfax-Україна. Також були публічні виступи на тему консолідації міжнародної спільноти щодо протистояння росії та заклики до «закритого неба», вказується на сайті її партії.

Проте на Платформі Тимошенко «Батьківщина» згадки про минулих політичних суперників з часу війни виключно в позитивному контексті «високий рівень єднання Верховної Ради у складні часи». А на своїй сторінці у Фейсбук вона навіть дякувала колегам з інших фракцій за ефективне протистояння спільному ворогу. Фіксуємо внутрішню консолідацію знову.

Анатолій Гриценко

Тим не менш, бувають і виключення, тому важливо зафіксувати першу публічну дискусію між політиками з початку війни. Звісно, відверто проросійських зрадників ми оминемо поглядом. Її розпочав Анатолій Гриценко, голова партії «Громадянська позиція», екс-депутат та екс-міністр оборони, який за весь час війни був переважно нейтральним до діючої влади. Проте, 18 березня пан Анатолій Гриценко, на своїй фейсбук-сторінці поділився критичним й контрастним на той час політичним коментарем.  У той же день позаштатний радник голови Офісу Президента Олексій Арестович записав відео з критикою «паніки та ниття від українських політиків», можливі корупційні схеми Гриценко та важливості консолідації суспільства й політикума. Аудиторія теж відчула недоречність перепалки, тому відповідні коментарі знизили актуальність дискусії й вона вичерпала себе.

На противагу існують відверто проросійські політики, які продовжують свою ганебну діяльність. Партію ОПЗЖ заборонили в країні на час військового стану, бо «активність цих політиків спрямована на розкол та колаборацію», як повідомляє BBC.  Її ж співголова Юрій Бойко до цього встиг почати внутрішню партійну боротьбу з Вадимом Рабіновичем, повідомляє НВ.

Теж виключений Ілля Кива у свою чергу просить Путіна ліквідувати Зеленського, виправдовує вторгнення, поширює фейки та розповідає про хімічні лабораторії, повідомляє проєкт BIHUS info. Там же розповідають про Євгена Мураєва з партії «НАШІ», що каже: «домовитись можна було протягом останніх 8 років». Проте він вже встиг видалити виправдовування дій росії з особистих сторінок в соцмережах.

Тому можемо лише потішитись, що саме у проросійських сил почалися внутрішні суперечки на додачу до тотальної втрати підтримки та юридичних обмежень.

Якщо оцінити ситуацію загально й комплексно, то лиш відверто деструктивні проросійські сили спроможні зараз на обширні політичні баталії для розхитування ситуації своїми коментарями та діями. На противагу, майже всі інші політики й партії утримуються від критики діючої влади. Часом вони навіть компліментарні до неї через популярність та згуртування населення навколо Президента і його команди.  Більше місяця вся Україна сконсолідована й у спільному пориві боронить землю, бо при екзистенційній небезпеці навіть політики відклали свої дискусії, які продовжаться вже після перемоги.

Максим Козакевич

Please rate this

Залишити відповідь