Масові протести у Росії: позиції світових лідерів No ratings yet.

У ряді російських міст, а також за кордоном тривають масові акції протесту в підтримку опозиціонера Олексія Навального. Після повернення з Берліну, де він лікувався після навмисного отруєння, його затримали – ніби через порушення умов випробувального терміну. Про протести у Російській Федерації висловлюються світові лідери думок.

“США засуджує тиск та розгони мітингувальників і журналістів у містах Росії. Уряд повинен забезпечити безпечне волевиявлення людей та їх право на мирні зібрання. Ми стоятимемо пліч-о-пліч із нашими союзниками задля захисту прав людини у Росії”,- така офіційна позиція Департаменту США .

Спеціальний доповідач ООН, Клеман Вуль у своєму Твіттері написав: «Мене турбує насильство поліції та арешти мирних демонстрантів по усій Росії. Я закликаю владу Росії забезпечити мирне волевиявлення громадян».

Міністр Закордоних Справ України, Дмитро Кулеба також засуджує насильство та арешти демонстрантів та висловлює підтримку російській опозиції. «Ми маємо використовувати усі можливості задля припинення насильства керівної ланки Росії проти власного народу та агресію щодо інших країн».

Нині в багатьох російських містах тривають акції на підтримку Навального. За даними інформагенції Reuters, тільки в Москві кількість мітингарів становить близько 40 тисяч, а силовики затримали вже понад дві тисячі учасників.

Please rate this

Залишити відповідь