Чому на платформі Netflix, більш відомі американські фільми, ніж наші – рідненькі? No ratings yet.

“Netflix” – це одна з найпопулярніших та найзручніших програм для перегляду фільмів та серіалів. Я зробила невеличке дослідження цієї платформи і помітила, що українське кіно там має малу кількість рейтингів. Але чому?

Хіба в Україні не знімають хорошого кіно?

Та ні, знімають! Для того, щоб у цьому переконатися, я поспілкувалась із експерткою у цій темі – Оленою Присяжнюк. Вона – одна з авторів BRO: креативного SMM агентства та авторка проєкту про кіно “ПІСЛЯ ТИТРІВ”.  

(фото взяте з інстаграму Олени) 

За словами Олени українська кінематографія останніми роками дуже змінилась – і на краще: 

Якщо говорити про період з 2014 року і про глобальні зміни – то, звісно, вони тут колосальні. І здебільшого у кращу сторону. Якщо про зміни у самій індустрії з 2019 року – там зараз багато непорозумінь, які на жаль не на руку розвитку нашого кіно 

Цікавий факт, про який я дізналася з розмови з експерткою, що у нас є багато крутого авторського кіно, яке побувало на фестивалях А-класу. Наприклад “Додому Нарімана Алієва”.  Також у нас є дуже класні теми про війну. І не тільки. Олена вважає, що їх потрібно знімати: “Війна – наш контекст упродовж майже десятиліття, ми не маємо права ним нехтувати. Хоча, окрім воєнної тематики, творці торкаються інших тем – як от в “Мої думки тихі” Антоніо Лукіча чи в “Стоп Земля” Катерини Горностай.”  

Я повністю згодна з цією думкою, адже у нас в прокаті є справді цікаве та якісне кіно, яке не обов’язково про війну. Навіть кіно про історичну епоху чи про військові дії знято справді дуже круто. А це не так просто – зняти на ці теми якісний продукт з хорошим сюжетом та справжнім переданням тієї ситуації. 

Тоді чому на платформі Netflix українське кіно не є популярним?

1 жовтня 2021 року стрімінговий vod-сервіс Netflix повноцінно запустив підрозділ Netflix Україна додавши українськомовний вебінтерфейс. Станом на грудень 2022 року на Netflix доступно та анонсовано 246 одиниць українськомовного контенту (217 художнього, 34 документального/телешоу), де була присутня опція українського дубляжу / закадрового озвучення / оригіналу.  Але популярність українських фільмів все одно не зростає.

Причинами такої ситуації можуть бути стереотипи, щодо українського кіно, а саме: “Наше кіно тільки про історію, війну й таке інше…” “У нас не можуть знімати гарно та з хорошою грою”. Хоча насправді це не так і з роками кіно – культура стала набагато якісною та цікавішою, а акторська гра не відрізняється від американської. 

Проаналізувавши платформу “Netflix” та переглянувши топ 10 фільмів у рейтингу, я дійшла висновку, що найбільш відомі фільми зняті у Великобританії. Зараз найбільш активно дивляться новорічні фільми, оскільки прийшла зима. А також найбільш популярний жанр фантастика.

Про ще одну причину говорить Олена. Виявляється, на платформі більший вибір саме американських фільмів, ніж українських. 

За її словами “Netflix” – це “платформа для мас. Частіше там дивляться серіали, ніж кіно. А в нас, на мою думку, більш якісно знімають саме авторські фільми”. З цією думкою я погоджуюся, адже фільми у нас справі дуже якісні, але хочу звернути увагу, що є серіали які справді круті, наприклад: “Перші ластівки” чи “Кріпосна”. 

Так а яке українське кіно можна подивитися на Netflix?

Порекомендую для вас декілька справді крутих фільмів.

Так, зараз настав дуже важкий час для нашої країни та для кожного українця, але ми сильні й ми повинні усіма методами популяризувати нашу культуру і це справді легко зробити через кіно на відомій платформі, наприклад, як “Netflix”. Адже якщо хоча б одна людина не почне це робити то про нас так і не дізнаються.

Отже…

  • Віддана, 2020р. ‧ Драма ‧ 1г 45х 

Рисунок 

Цей історичний роман знятий по книзі Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Історія про дівчат: Стефанію та Адель, кожна з яких втратила матір під час великої пожежі.  

У цьому фільмі точно відтворюється атмосфера Західної України тих часів. Картинка просто неймовірна. У якийсь момент все починає нагадувати казку: картини говорять, рибки літають і все оживає, але це так само швидко зникає. 

При перегляді захоплює ця загадковість фільму. 

  • Мої думки тихі, 2019р. ‧ Комедія/Драма ‧ 1г 44х 

Мої думки тихі»: антропологія дивного - портал новин LB.ua Рисунок 

Це трагікомічний фільм про молодого звукорежисера Вадима, який в один момент отримує можливість “перевернути життя з голови до ніг”.  

Йому надається можливість виїхати в Канаду, але не все так просто… Для цього Вадиму потрібно записати голоси різних тварин, що мешкають у Закарпатті. Здається, що ж важкого?  І ось тут його партнером стає мати і здійснення мрії під великим питанням.  

Цей фільм дуже незвичний та гарний. 

І… висновки

Отже, популяризувати наше кіно дуже важливо. Ми дізналися, що наше кіно покращується з кожним роком, особливо авторське. І також бачимо зміну на платформі “Netflix” порівнюючи з 2016 роком наших фільмів у прокаті стало набагато більше.  

Але як можна змінити ситуацію?  Олена порадила ось що:

Створювати більше класного контенту про кіно, більше кінопроєктів

Зосередитися на молоді: Це може бути щось на кшталт коштів з єПідтримки  – наприклад, видавати цю суму школярам, які досягли +/-13 років, але щоб ці кошти могли бути витрачені ними лише на культуру (відвідини кінотеатрів, музеїв, книгарень…)  

Влаштовувати школярам зустрічі з молодими класними кінематографістами – молодими, зараженими, прогресивними, як от Любомир Левицький чи Наріман Алієв. “Мені здається, ці люди зможуть бути в очах дітей такими крашами, на яких хочеться дивитись і за якими хочеться піти” – поділилася порадами Олена.  

Підсумовуючи це все можна зазначити, що ситуація нашої культури та популяризації всього українського залежить тільки від кожного з нас. Від того, як ми будемо заохочувати наших дітей та внуків до всього рідненького. Від того, як самі будемо розповідати іншим про наше кіно. Доля популярності кіно, в руках кожного з нас! 

Анна Сушинська

Джерела: 

1) https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Netflix  

2)https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%BA_%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%B2%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%82%D1%83_%D0%BD%D0%B0_Netflix  

3)https://www.netflix.com/ua/login?nextpage=https%3A%2F%2Fwww.netflix.com%2Fbrowse  

4) Інтерв‘ю з Оленою Присяжнюк  

Please rate this

Залишити відповідь