Репортаж 4/5 (1)

Природа – будинок, в якому живе людина

Проблема відходів та їх переробки – одна з найважливіших екологічних проблем світу. У той час, коли вся планета майже тоне в пластиковому смітті, є країни, які перетворили переробку твердих відходів на спосіб заробітку та почали скуповувати пластик у інших країн. Натомість в Україні ця проблема існує з часів набуття незалежності. Активісти, недержавні організації та сумлінні громадяни, які хочуть бачити майбутнє своїх дітей у чистій та екобезпечній країні, намагаються виправити таку ситуацію. В травні започаткували «Перший одеський екофестиваль», який направлений в першу чергу на популяризацію та просвітництво громадян щодо збереження екології та нашого зовнішнього середовища. Відбувся він в парку ім. Тараса Шевченка, біля ротонди зійшлися провідні екофахівці, волонтери та небайдужі одесити для того, щоб поділитися своїм досвідом та баченням майбутнього стосовно екології.

Під час заходу у одеситів була можливість принести для вторинної переробки тверде сміття (скло, текстиль, пластик, деревина, папір).

На фестивалі функціонували сортувальні урни і приймалися відходи у необмеженому обсязі. 

Безліч пізнавальних розваг чекали на гостей: сортування сміття наввипередки, проходження квесту, участь у вікторині. Поласувати екосмаколиками, власноруч розмалювати екоторбинки, зігрітися ручною творчістю, перетворюючи непотріб на витвори мистецтва, покерувати роботами — усе це стало можливим для учасників фестивалю.

На заході гості знайомилися з екокосметикою та безпечними товарами для дому українського виробництва, дізнавалися, як за допомогою простих дослідів відрізнити якісні харчові продукти від фальсифікату, і навіть привчалися прибирати за домашніми улюбленцями.

На території екофестивалю діяв фуд-корт, а для дітей була організована дитяча еко-зона.

Олександр Іваницький, голова комісії з питань навколишнього середовища та екології ОМР: «Фишка нашего мероприятия – выступление украинской звезды ONUKA. Очень приятно что она откликнулась на наш призыв не из-за денег, а из-за продвижения темы экологического воспитания».

Окрім майданчиків сортування  розгорнули ще десяток локацій, серед них безкоштовний лекторій, куди з‘їхалися спікери  з різних куточків країни. Нам вдалося поспілкуватися з Маріанною Бойку, першим українським екоблогером.

— Чому в Україні така велика кількість сміття? Хто винен: влада, яка не може прийняти рішень чи люди, які не можуть прибрати навіть за собою?

Об’єми сміття з’являються від нераціонального споживання. Люди багато купують одноразового посуду і відповідно, його викидають.

Що стосується побутового сміття, яке викидають на вулиці під ноги – теж відповідальність громадян. Відповідальність влади у тому, щоб належним чином утилізувати його.

— Які ваші враження від Одеси з екологічної точки зору?

Одеса — чудове місто, я його обожнюю. На моєму виступі під час «Першого Одеського екофестивалю» я познайомилася з чудовими людьми. Було стільки зворотного зв’язку, запитань про зменшення сміття, про побутові звички. Було видно, що одесити реально прагнуть зробити чистим своє місто. Люди йшли на фестиваль та несли посортовані відходи, які розкладали в спеціальні баки. Але роботи ще багато, і в Одесі, і в Україні в цілому.

— З чого почати zero waste lifestyle?

Відмовтесь від одноразових речей(пластикових пляшок, соломинок, пакетів)

Використовуйте екологічні бамбукових щіток.

Навчіться говорити “НІ”

Один з найпростіших способів приєднатися до руху нуль відходів, це… Просто сказати “ні”. 

Найголовніший месідж фестивалю – звернути увагу органів центральної влади на проблему сортування сміття та відсутність заводів  по переробці в Україні.

Організатори не планують зупинятися і вважають потрібним робити усе можливе, щоб висвітлювати проблему утилізації шкідливих відходів таких як: батарейки, лампи, термометри.

 Перший Одеський екофестиваль – це більше, ніж просто рядовий захід. Це реальний приклад згуртованості людей навколо масштабної проблеми. А значить, і шанс на її вирішення. Такі фестивалі чітко показують, що дійсно турбує людей, і демонструють готовність діяти спільно.

Please rate this

Один коментар до “Репортаж”

  1. Новину у заг чи підзаг
    У той час, коли вся планета майже тоне в пластиковому смітті – наведіть якийсь факт про це
    функціонували сортувальні урни – простіше
    Не дотримані вимоги жанру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *