МОЗ назвало професії, для яких вакцинація обов’язкова No ratings yet.

“Обов’язковим щепленням будуть підлягати працівники трьох основних типів”, – заявив на брифінгу в Укрінформі головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Відповідний наказ затвердили в Міністерстві.

Згідно з наказом це працівники:

центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

“Працівники саме цих установ мають високий ризик захворіти на ковід, оскільки мають багато соціальних контактів під час роботи. Інфікування навіть одного працівника призведе до того, що це потребуватиме відсторонення від роботи великої кількості контактних осіб”, – сказав Ігор Кузін.

Працівників, які не будуть вакциновані, відсторонять від роботи до того моменту, поки вони не зроблять щеплення, – зазначив головний санітарний лікар.

Не можуть бути відсторонені особи, які мають протипоказання, та показали довідку від лікаря. Не відсторонюватимуть також працівників, які зробили одне щеплення, – додав Ігор Кузін.

Перелік професій, для яких щеплення від ковід обов’язкове, оновлюватиметься.

“Життя і здоров’я кожного громадянина для МОЗ є і буде залишатися найвищою цінністю в державі”, – зазначив він. А також вакцинація для українців залишається добровільною, а право на працю – не порушується, сказав Ігор Кузін.

Please rate this

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *